Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce cookies.

Amsterdamskie klimaty - nowy serwis CROPP

Opis projektu

Wraz z pojawieniem się w salonach CROPP kolekcji jesień/zima, wystartował nowy serwis internetowy tej marki. Już po raz piąty został on przygotowany przez agencję Engine, od kilku lat obsługującą  ten brand.

Kampania kontynuowana jest pod hasłem CITY RULEZ i ponownie inspirowana jest klimatem wyjątkowych miast. W zeszłym sezonie był to Stambuł, teraz stolica Holandii. Główną zawartość serwisu stanowią materiały z sesji zdjęciowej zrealizowanej właśnie w  Amsterdamie. Bohaterowie sesji to piątka zwariowanych, młodych przyjaciół i … zdezelowana amerykańska furgonetka.  Pełnoekranowe fotografie i klip filmowy (autorstwa Łukasza Ziętka) przewijają się na większości podstron witryny.

Do dyspozycji użytkowników oddany został interaktywny Look Book. Zawarte w nim zdjęcia posiadają hot spoty, dzięki którym możliwe jest zidentyfikowanie rodzaju i ceny każdego produktu. W ramach podstrony z kolekcjami, prezentowane są motywy najnowszych serii tematycznych. Możliwe jest również przejrzenie każdego modelu  z osobna.

Autorzy serwisu, już na etapie projektowania, przywiązali dużą wagę to jego kompozycji, wprowadzając subtelną nawigację nie zakłócającą przeglądania zawartości, starannie dobierając typografię i elementy graficzne. Serwis został również zoptymalizowany w taki sposób, aby osiągnąć najlepszy kompromis pomiędzy szybkością jego przeglądania, a jakością materiałów zdjęciowych – bardzo ważnych w branży modowej.

Witrynę uruchomiono w 4 wersjach językowych – polskiej, angielskiej, czeskiej  i po raz pierwszy w rosyjskiej. Rosja to obecnie najdynamiczniej rozwijający się rynek marki CROPP.

 Agencja Engine współpracuje z marką CROPP od 2010 roku, jest odpowiedzialna za przygotowywanie jej serwisów www, bloga korporacyjnego, a także m.in. serii  kampanii viralowych. Jedna z poprzednich realizacji Engine dla CROPP zdobyła Złotego Orła w kategorii „Kampania zintegrowana”.